Topení do psí boudy Zobrazit v plné velikosti

Topení do psí boudy

Podpůrné vytápění do psí boudy

 

Více informací

Dostupnost: Doba dodání 5 dní

3 500,00 Kč

Vytápění do psí boudy 80W slouží především jako podpůrné topení do psí boudy. Pomáhá psovi udržet ve psí boudě teplo, které si sám vytvoří. Vchod do psí boudy by měl být chráněn vchodovou clonou, aby mělo topení správný účinek.

  • Topení je vybaveno termostatem, kterým je možné regulovat teplotu od -10° do +50°C.
  • Topné těleso je překryto hliníkovým krytem a zabraňuje tak nechtěnému dotyku psa na topnou plochu.
  • Integrovaný termostat zabraňuje přehřátí topného tělesa.
  • Přívodní kabel má bezpečné napětí 12V a má délku 1,2 metru + prodloužení o dalších 5 metrů (součástí balení je prodlužovací kabel 12V). 

Detailní popis

Vytápění je složeno z topného tělesa ze slitiny odporového tělesa, které se po zapojení do elektrické sítě ohřívá maximálně na 80°C (díky integrovanému termostatu, který slouží jako pojistka proti přehřátí tělesa). Proto je toto vytápění určeno k nepřetržitému provozu. Součástí je dále prostorový termostat, který je možné regulovat v rozsahu od -10° do +50°C. Je tedy možné si nastavit přesnou teplotu ve psí boudě, aby nedošlo ke zbytečnému přehřívání prostoru psí boudy. Součástí je také napájecí kabel o délce 1,2m ukončený vidlicí 230V s trafem, ze kterého vede kabel do topného tělesa o délce 1,2m s bezpečným napětím 12V. Součástí je také prodlužovací kabel s bezpečným napětím 12V o délce 5 metrů, díky kterému je možné vést od topného tělesa bezpečné napětí až o délce 6,2 metru.

Topné těleso je uloženo na úchytech, které jsou přišroubovány přímo na stěnu psí boudy. Součástí topení je i hliníkový kryt, který se šroubuje nad topné těleso jako ochrana proti nechtěnému dotyku psa na topné těleso.

Instalace

Topné těleso se vhodnými vruty (není součástí balení) uchytává na zadní stěnu ložnice boudy. Kabel, který  vede z topného tělesa, je nutné zajistit tak, aby se k němu pes nedostal. Při prokousnutí by se psovi sice nic nestalo, ale topení by bylo zničené. K tomu slouží hliníkový kryt, který se vruty přichytí nad topné těleso na stěnu psí boudy a překryje jak topné těleso, tak i přívodní kabel, který je nutné boční stěnou psí boudy odvést ven, přes malý otvor. Trafo a přívodní kabel s napětím 230V musí být pak zajištěn tak, aby se k němu pes nemohl dostat.

Topení je bezpečné, psovi nehrozí popálení ani zásah el. proudem.

Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte nas kontaktovat na telefonu, nebo přes email: info@dogway.cz nebo pomoci kontaktního formuláře.